Таг: Искандер

Загриженост заради руски ракети на Балтикот

Естонија и Полска изразија денес загриженост поради одлуката на Русија да ги премести балистичките ракети „Искандер“, кои можат да носат нуклеарни боеви глави, во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com