Таг: исклучени

Мицкоски: Заев, ќе дојдеш на избори и ќе те победам (видео)

Интегрално обраќање на Христијан Мицкоски, на кое го објави исклучувањето на пратениците од ВМРО ДПМНЕ кои гласаа за уставни измени: ,,Денес во Република Македонија се...

Мицкоски: Донесовме одлука да ги исклучиме од ВМРО ДПМНЕ пратениците кои...

,,Ниту ги сфаќам , ниту можам да ги разберам“, рече лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес конференција , и објави дека седумтте...

Судскиот процес ,,Тврдина2″ се одвива зад затворени врати

Подготвителното рочиште за судскиот процес ,,Тврдина2,, се води без присутво на медиуми, откако судијата Лидија Петровска не дозволи снимање, потоа на барање на одбраната...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com