Таг: Истанбул

Нова снимка покажува дека авионот слетал со голема брзина пред да...

Грчка телевизија објави нова снимка од драматичното слетување на авионот Боинг 737-800 на турската компанија Пегасус ерлајнс на аеродромот во Истанбул.

Бошњаци кои живеат во Истанбул победата на Имамоглу ја славеа со...

Уште трае славењето во Истанбул на големата победа на опозиционерот , Екрем Имамоглу, кој стана градоначалник со поубедлива победа над претставникот на...

Убедлива победа на Екрем Имамоглу на повторените избори во Истанбул

Со 10 проценти разлика, на повторените избори за градоначалник на Истанбул победи опозицискиот кандидат, Екрем Имамоглу , кандидат на Републиканската народна партија.

Во Истанбул се одржуваат повторените избори за градоначалник

Гласачките места утрината се отворени на повторените избори за градоначалник на Истанбул, откако неодамна Врховниот суд по поднесен...

Започнаа протести во Истанбул поради одлуката да се прегласува изборот на...

Големо незадоволство владее во Истанбул по одлуката на Врховната изборна комиссија да ги поништи локалните избори за градоначалник на кои победи опозицискиот...

Ердоган го изгуби и Истанбул, Екрем Имамоглу официјално прогласен за градоначалник

Кандидатот на најголемата турска опозициска партија, Екрем Имамоглу, е прогласен за градоначалник на Истанбул, по пребројувањето на гласовите што се одржа по...

Претседателот Иванов со сопругата меѓу почесните гости на отворањето на истанбулскиот...

На отворањето на најголемиот аеродром во светот, аеродромот во Истанбул, меѓу гостите поканети лично од претседателот Ердоган беа и Ѓорге и Маја Иванови. Македонскиот...

Ердоган го отвори најголемиот аеродром во светот (фото+видео)

Во Истанбул е пуштен во употреба најголемиот аеродром во светот, кој се протега на 76 квадратни километри. Аеродромот почна да се гради во 2014 години,...

Турската полиција со апсење и гумени куршуми ја растури геј парадата...

Турската полиција, вчера, не дозволи одржување на Парада на гордоста, а активистите кои дојдоа да протестираат ги отстрани од улиците на Истанбул со апсење,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com