Таг: историски спор

Бугарскиот историчар Дечев за ДВ: Во Бугарија се замолчуваат неистомислениците за...

Бугарскиот историчар Стефан Дечев во интервју за ДВ објаснува зошто е песимист дека ќе се реши спорот меѓу Скопје и Софија и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com