Таг: источно плански регион

Градоначалници од југоисточниот регион се против двојазичност во нивните општини

  Енергично и здружено се спротиставуваме на заложбите за воведување на двојазичност на цела територија на Македонија и на партиите кои тоа го заговараат , ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com