Таг: истрага

Обвинителство отвори истрага за бесправниот објект пред ,,Мавровка“

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело –...

Мицкоски се јавувал да интервенира во МВР, пак ќе се јавува...

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција потврди дека се јавувал на функционер во МВР, но како што...

СДК:МВР ја има СМС пораката што Мицкоски ја испратил на полициски...

Порталот Сакам да кажам објави дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски не само што му се јавил на дополнителниот помошник-министер во Одделот...

Обвинителство отвори истрага за верската литија во Струга

Основното јавно обвинителство Струга отвори предмет по објавување на снимките и фотографиите на социјалните мрежи, а во врска со масовното присуство на...

Обвинителство отвори истрага за паднатата фасада на МЕПСО

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција следејќи ги написите во медиумите за  падната фасада на зградата на АД...

Чулев го повика обвинителството да спроведе истрага за фалсификат од страна...

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, на прес конференција го обвини техничкиот премиер, Оливер Спасовски, за фалсификат на одлука на Влада.

Обвинителство спроведува истрага за оддавање службена тајна

По известување од страна на Министерството за внатрешни работи за сознанија во врска со протекување на материјал од посебни истражни мерки, Основното...

Спасовски: Полицијата и ЈО го бараат администраторот на порно сајтот Јавна...

Премиерот на техничката Влада, ОливерСпасовски, информираше дека заедно со Јавно обвинителство работат на изнаоѓање на администраторот на порно сајтот Јавна соба, информираше...

Обвинителството ја проширува истрагата за ,,Рекет“ за еден функционер и други...

Јавно Обвинителство денеска објави соопштение во кое информира дека има сомнеж дека во случајот ,,Рекет“ во кој првообвинет е Бојан Јовановски, ја...

Русковска ја заврши истрагата за ,,Рекет“, наскоро се очекува обвинение

По севкупната анализа на прибраните материјални и вербални докази, надлежниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com