Таг: исхрана

Еве што може да користат студентите преку Законот за субвенциониран оброк

Парламентот го донесе законот за субвенциониран оброк, мерка која одамна ја уживаат студентите од Словенија и многу други европски држави.

Пливањето, комората со течен азот и бакаларот се тајната на Роналдо

Иако е во 34-тата година од својот живот Кристијано Роналдо изгледа како да е десетина години помлад. Сите тие силни бицепси, трицепци и останати "цепси" на...

Вашата кожа не сака благо

Претераното користење слатки, посебно шеќер, може да влијаат многу лошо на вашата кожа. Таа ќе изгледа уморно, нездраво и без сјај, а ќе се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com