Таг: исчезнати

Спасовски:Последните исчезнати лица за жал се самоубиле, не ширете лажни вести...

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, најостро ги демантира дезинформациите во кои се злоупотребуваат актуелните случаи за исчезнати лица.

МВР ги демантира лагите дека на исчезнатите лица им се вадени...

По серијата написи на социјалните мрежи за некакви мистериозни луѓе што повикуваат деца на шетање или за тоа дека ан исчезнатите...

Семејствата ги објавуваат фотографиите на исчезнатите во пожарот на Атика

Пет дена по катастрофалниот пожар во туристичкото место Мати на Атика, во близина на Атина, спасувачите трагаат за над 200 исчезнати луѓе. Заедно со нив...

Татко сѐ уште ги бара своите близначки по пожарот во Мати...

Јанис Филипопулос, трескавично се обидува да ги пронајде свои две ќерки, деветгодишни близначки, кои исчезнаа по катастрофалниот пожар во туристичкото место Мати на Атика,...

Преживеани ги бараат своите блиски во остатоците од автомобилите, урнатините и...

Панагиотис Пагалос ја раскажа својата потресна судбина пред камерата на SBS News, Tој не знае каде е  неговата сопруга и сега ја бара во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com