Таг: кабинет

Пендаровски го комплетираше кабинетот, најави дека нема да бара претседателска пензија...

Претседателот Стево Пендаровски уште сега најави дека по завршување на неговиот мандат(и) нема да бара ниту претседателска пензија, ниту посебен кабинет со...

Кумот Ѓорге Иванов под кирија кај кумашинот во облакодерите на Џевахир...

16 јули 2012 година е денот кога почнаа да се градат четирите облакодери на Џевахир Холдинг во скопската општина Аеродром, ,,Џевахир скај...

Премиерот Заев утре ќе предложи реконструкција на неговиот Кабинет

,,Логично е предлозите за реконструкција на Владата да ги доставам утре, затоа што не знаев каква ќе биде судската пресуда. Јас имињата за  новите...

Иванов со безбедносни сертификати за новинари сакал да се заштити од...

кабинетот на претседателот Иванов потврди дека поделиле безбедносни сертификати за одреден број новинари: „Во процесот на спроведување на итните реформски приоритети врзани за прашања за...

Што сака да постигне Иванов со средбите што ги организира и...

Вчера во Кабинетот на Претседателот на Република Македонија „Вила Водно" се одржа средба на која присуствуваа претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, претседателот на...

Тајна соба во кабинетот на поранешниот премиер Емил Димитриев

 Во Владата на Република Македонија постои тајна соба во кабинетот на поранешниот премиер Емил Димитриев, која е мистерија за актуелната власт и пет месеци...

Кабинетот на претседателот на Собрание е празен и Талат Џафери теба...

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ кои вчера неколку часа го окупираа кабинетот на Претседател на Собрание на РМ, попладнето истиот ден по изјавата пред Собрание...

Милошоски на ФБ се фали како со другите пратеници на ВМРО...

Пратеникот Антонио Милошоски денеска на Фејсбук објави фотографија како пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ седи во кабинетот на претседателот на Собранието. Тој пишува дека секој...

Груба лага се наводите на СДСМ

,,Тврдењата на СДСМ дека претседателот Иванов лаже дека постапил како претседателот Глигоров и дека го крши Уставот претставуваат груба лага и груба манипулација со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com