Таг: Кавказ

Пратеник на ИД меѓу убиените во Северен Кавказ

Сирискиот пратеник од џихадистичката група Исламска држава (ДАЕШ) е еден од шесте терористи убиени во Република Ингушетија, во Северен Кавказ, соопштува рускиот антитерористички одбор. Во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com