Таг: камиони

Успешно организиран конвој на македонски превозници од италијанско-словенечката граница до С....

Министерството за надворешни работи информира дека по добиената информација за повеќемина заглавени македонски автопревозници на италијанско-словенечката граница, поради нејзино затворање од страна...

Вонреден инспекциски надзор на камиони со отпад од Италија на Богородица

По објавените фотографии и информација дека на граничниот премин Богородица од Грција се влезени камиони со отпад за печките во ,,Цементарница', Државниот...

На камионите со земјоделски производи не им е местото на тротоарите...

Санкционирани се продавачи на земјоделски производи на јавна површина, од страна на комуналните редари на Испекторат на Град Скопје.

Нови камиони, контејнери, корпи, нов концепт на третман на отпадот во...

,,Од денеска почнуваме целосно да го менуваме ликот на нашиот град. Дел по дел, чекор по чекор во Скопје ќе престанеме да...

Инвазија од камиони околу градилиштето кај Мајчин дом(фото вест)

22.12.2018, Скопје, општина Аеродрм-градилиштето околу новата зграда кај Мајчин дом е сардисано од разни камиони кои ги прават темелите за десеткатницата. На...

Казни за камионите од градилиштата со калливи гуми

Продолжуваат засилените контроли на сите градилиштата на територија на град Скопје, информира Инспекторатот на Град Скопје. Денеска се направени контроли на неколку градилишта, затекнати се...

Камиони на градилиштето ЛИМАК кај старата железничка разнесуваат кал и песок...

Ова е редовна слика речиси на сите градилишта низ Скопје. На ФБ групата ,,Во одбрана на градот“ е објавено ова видео: Сѐ почесто граѓаните се...

Преминот Евзони на грчко-македонска граница се уште блокиран

Една седмица граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница е затворен за сообраќај, заради блокада на Евзони од грчките земјоделци кои своите трактори ги поставија...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com