Таг: кампања

Мицкоски: Да си ги вратиме децата од надвор

,,Да си ги вратиме децата од надвор, да ги наполниме улиците и домовите. Се обврзуваме на чесна работа до последниот атом енергија....

,,Држи растојание“, порачува Дурловски со натпис на заштитната маска

Политичките партии ја започнаа својата кампања во нови услови и со правила за заштита од Ковид 19. Се користи...

Мајката на Мицкоски заразена од корона вирус, тој не отстапува од...

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ потврди дека неговата мајка е позитивна на Ковид 19. Изјави Мицкоски...

Спасовски: СДСМ ќе води одговорна кампања без митинзи, Мицкоски секојдневно ги...

Оливер Спасовски, технички премиер и потпретседател на СДСМ, вели дека ВМРО ДПМНЕ секојдневно ги крши мерките за заштита од коронавирус.

Жените во Хрватска им покажаа среден прст на политичарите и свештениците(видео)

Никој нема право да се меша во одлуките на женатаа, дали ќе роди или ќе абортира, посебно ако бременоста е последица на...

За професорката Силјановска министерот Филипче е ,,Топ модел Ковид19“

Иако официјално сѐ противат на избори на 5 јули, ВМРО ДПМНЕ практично е во кампања уште од 28 мај кога општинскиот комитет...

На незакажани избори кампањата во тек, ВМРО ДПМНЕ дели дезинфекциски средства...

Со ,,патриотски“ заштитни маски од КОВИД 19, во знакот на боите и неформалниот симбол на ВМРО ДПМНЕ, претседателот на ОК на ВМРО...

Николовски: Ќе ги оставиме да си ,,тераат кампања“ до избори ќе...

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на својот ФБ профил го коменмтираше однесувањето на техничките министри и заменици од ВМРО ДПМНЕ.

Започнува кампања за миење раце низ основните училишта во Општина Центар

,,Започнуваме со „И суперхероите мијат раце“ - едукативна кампања за правилно одржување хигиена на рацете која ќе се спроведува низ основните...

Прилепски ,,Комуналец“ ги објавува несовесните на ,,Ѕид на комуналниот срам“

Јавното комунално претпријатие ,,Комуналец“ од Прилеп, на својата ФБ страница ги објавува сите несовесни постапки во областа на комуналната сфера на жителите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com