Таг: камп

По големиот пожар на островот Лезбос мигранти ги запоседнаа и локалните...

Повеќе од 12.000 мигранти останаа без никакво сместување на грчкиот остров Лезбос откако изминатите ноќи во два пожари изгоре целиот бегалски камп...

Бегалскиот камп Мориа на Лезбос изгоре до темел

Изминатата ноќ букна уште еден пожар во пренатрупаниот бегалски камп Мориа на грчкиот остров Лезбос. Во овој втор голем...

Исчистен кампот Љубаништа по неколкудневна работа на ,,Охридски Комуналец“

Денеска заврши неколкудневната акција за чистење на крајбрежјето на Охридското Езеро во потегот од кампот Љубаништа до границата со Република Албанија.

Министерот Димитров го посети Летниот камп по македонски јазик за децата...

Денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров го посети Летниот камп по македонски јазик и култура “Ја сакам Македонија”, што во организација на Министерството...

Девет лица ранети во напад со нож во станбен комплекс за...

Девет лица се хоспитализирани, а 30-годишен маж бил уапсен по масовен напад со  нож, во станбен комплекс во градот Бојзи, каде што биле сместени...

Акција на германските командоси во бегалски центар во Берлин

Утрината по 8 часот, германските специјални сили влегле во хангарот на бившиот аеродром Темпелхоф во јужен Берлин, јавуваат германските медиуми. Темпелхоф инаку се користи...

Протести во Франција поради мигрантите

Французите денес протестираа во неколку градови поради доаѓањето на мигранти од бегалскиот логор во пристаништето Кале, којшто владата планира да го затвори. Градоначалникот на Пјерфе,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com