Таг: канал 5

4 новинари од Канал 5 во домашна самоизолација

По дијагностицирањето на присуство на коронавирус кај главниот и одговорен уредник на Канал 5, 4 новинари од оваа телевизија доброволно останале во...

Канал 5: Првиот тест на нашиот новинар Гоце Михајловски во една...

Канал 5 ТВ и злезе со соопштение откако беше известено утрината дека новинар е позитивне на коронавирус.

Кабранов до Канал 5: Истражете сѐ, но првин почнете од вашиот...

,, Свесен сум дека 1тв и пред тоа беше, но со аферата и посилно ќе биде вреќа за боксирање и офирање на,...

Милошоски ги прозва Канал 5 и Телма да продолжат да истражуваат...

По објавувањето на целата содржина на ,,бомбата“ (прислушуван разговор), меѓу Никола Груевски и Гордана Јанкуловска по убиството на Мартин Нешковски на победнички...

Канал 5 му откажува гостопримство на Бачев, тој ги обвини за...

  ,,На крајот од синоќешниот телевизиски дуел со аналитичарот Агим Јонуз, Јанко Бачев упати навредливи зборови  кон претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер, германскиот министер...

Канал5:Обвинувањата од ВМРО ДПМНЕ се неосновани и смешни

Канал 5 го изразување своето чудење за неоснованото соопштение во кое има обвинување и клевети врз основа на неосновани и измислени факти-се вели во...

Канал 5 бара извинување од порталот Курир

Канал 5 бара извинување од порталот Курир заради текстот со наслов ,,Севернокорејскиот живот дојде во Македонија:Еве го планот на СДСМ за ,,непослушните медиуми“ ,...

Дерала:Дури и политички маргиналец како Стевчо Јакимовски може да влијае на...

Граѓанскиот активист Џабир Дерала во колумна објавен на Плусинфо реагира на одлуката на Канал 5 телевизија да го откажат неговото учество во дебатата со...

Шекеринска:Во Канал 5 доаѓаме затоа што имаме обврска кон граѓаните(видео)

,,Граѓаните очекуваат многу, очекуваат реформска агенда да ја нормализираме државата. Политиката да се повлече на својот терен, а животот да продолжи да тече нормално....

СЈО го истражува Канал 5 за поврзаност со други фирми

Истражители на СЈО се влезени во телевизија Канал 5 и го истражуваат работењето и поврзаноста со други фирми, а не медиумот, јави ТВ 24....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com