Таг: канческа

Се токмат измени на Кривичен за спас од затвор на Канческа,...

Владејачкото мнозинство во Парламентот, за повеќе медиуми, потврдува дека се подготвуваат измени на Кривичниот законик во членот 353, според кој се оформени...

Канческа-Милевска нема да патува во странство, но останува на слобода

Апелација ја одби жалбата на Елизабета Канческа-Милевска да и се врати пасошот, но исто така го одби барањето на СЈО да и се одреди...

Што ќе прави адвокатот Дуковски доколку Апелација го уважи барањето на...

,,Јас исто така ја заложувам дипломата дека на ова решение на Кривичен совет во Апелација кој постапува по жалба во втор степен нема право...

Канческа-Милевска сега не ги познава тие на кои им аплаудираа и...

Елизабета Канческа-Милевска како домаќинка на врвот на ВМРО ДПМНЕ при свеченото отворање на новиот објект на Македонска филхармонија, видно ,,расположена“ заради големиот настан, со...

Канческа-Милевска главна ѕвезда меѓу тепачите со црни фантомки

Од видеото кое го објави пратеникот Љупчо Димовски може да се издвојат многу интересни моменти, покрај целата непримерна и неприфатлива еуфорија за пречек на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com