Таг: капитол хил

Знамиња наместо луѓе пред Капитол Хил

Пред инаугурацијата на новоизбраниот претседател Џо Бајден во средата, на Националниот плоштад беа инсталирани речиси 200.000 американски знамиња, кои ги претставуваат десетиците...

Трамп конечно го призна поразот и го осуди насилството и упадот...

Речиси два дена по нападот врз Капитол Хил(американсски конгрес, парламент) во Вашингтони и насилниот упад во зградата на Конгресот од страна на...

Словенечкиот претседател Пахор го осуди нападот врз американскиот Конгрес

Претседателот на Република Словенија, меѓу првите од регионот објави соопштение со осуда на обидот за државен удар во САД.

Објавена снимка на која се гледа како полицајци ги пропуштаат демонстрантите...

По шокантниот обид за државен удар во САД, американската јавност бара одговор како се случи демонстрантите поттикнати од Доналд Трамп, релативно лесно...

4 лица загинаа за време на упадот на поддржувачите на Трамп,...

4 лица загинаа откако вчера приврзаници на Доналд Трамп, по неговиот повик да се упатат кон американскиот Конгрес се обидоа да направат...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com