Таг: капитол

ФБИ тргна во лов на учесниците во нередите во Вашингтон и...

Американското Федерално истражно биро(ФБИ)објави фотографии од идентификувани учесници во нередите и насилствата во Вашингтон пред два дена, кога беше нападнат американскиот Конгрес....

Хаос во Америка, приврзаници на Трамп упаднаа со оружје во Капитол(видео)

Пред преземањето на власта од страна на Демократите, демонстрантите и приврзаници на Доналд Трамп влегоа насилно во Капитол. На...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com