Таг: каракамишева

Османи: Венецијанската комисија го одобри извештајот за Законот за употреба на...

Претставникот на македонската влада во Венцијанската комисија, Бујар Османи, објави дека Законот за употреба на јазици го поминал филтерот и на оваа...

Професорката Каракамишева се пофали дека ѝ е многу јак медиумот откако...

Професорката на Правен факултет ,,Јустинијан Први“ при УКИМ, Тања Каракамишева , откако објави лажна вест на својот ФБ профил дека градоначалникот на...

Каракамишева за Ванковска:Најголемиот душман на ВМРО повторно во деструктивен поход

Донеодамнешната советничка за правни работи на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и претседателка на партиската комисија за правни работи и политички...

Каракамишева: Зошто да гласам за Претседател кој нема надлежност да поништи...

Професорката по уставно право на правниот факултет и до неодамна блиска соработничка на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Тања Каракамишева, реагира на повикот...

Најчевска: Не смее да се дозволи очигледно глупи луѓе да бидат...

Вака професорката Мирјана Најчевска го коментира мислењето на професорката Тања Каракамишева, која се обиде да ја оспори двотретинската одлука на пратениците за уставни измени,...

Каракамишева до Тупурковски: Неверојатно! И ти ли сине Бруте?

,,И проф. Васил Тупурковски се стави во одбрана на Договорот! Неверојатно! Професорот од кого ми беше задоволство да учам за меѓународното право за заштита на човековите...

Каракамишева: Власта повторно го крши правото и носи фалична одлука за...

Блиската соработничка на опозиционерот Христијан Мицкоски и претседател на партиската комисија за правен систем, професорката Тања Каракамишева, на својот ФБ профил реагира на Одлуката...

Каракамишева на чело на Комисија за политички систем на ВМРО ДПМНЕ

ВМРО ДПМНЕ направи промени во кадровските решенија и на чело на комисиите на оваа партија се назначени нови луѓе, меѓу нив и професорката Тања...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com