Таг: карпош

Патроли во Карпош за заштита на парковите и детските игралишта

Општина Карпош започнува со акцијата за организирање на мешовити патроли во сите населби, кои ќе ги посетуваат пофреквентните места (детски игралишта, маалски...

Повторно се расчистува дивата депонија во Карпош, ќе дежураат комунални инспектори...

Механизација работи на чистење на теренот во близина на Спортскиот центар „Борис Трајковски“, кој по којзне кој пат беше направен дива депонија...

Никнува нова депонија на местото каде Општина Карпош почна да прави...

Жители на Општина Карпош алармираат дека со камиони се носи градежен шут на местото каде неодамна градските и општинските служби ја...

Ролни фасади се сронија од зградите во Карпош по силниот ветер

Жители на Општина Карпош објавија фотографии од згради чии фасади беа обновени пред неколку години. Тие се сронија пред налетот на ветерот...

Карпош светна, овластени редари ќе ги казнуваат несовесните граѓани

Општина Карпош денеска интензивно се чистеше, а улиците се миеа со цистерни. Градоначалникот Стефан Богоев најави дека ќе бидат...

Расчистена депонија од стари гуми за греење

Комуналните служби на Општина Карпош денеска исчистија нова дива депонија на територија на Карпош, во областа Горно Нерези.Запленето е поголемо количество...

Насилници веднаш ги уништија заштитните столпчиња кај Млечен ресторан

,,Насилно се отстранети заштитните столпчиња, долж тротоарот, кај училиштето „Војдан Чернодрински”, во урбаната заедница Владо Тасевски (Млечен). Овие столпчиња се поставија по барања на повеќе...

Службите на општина Карпош спасија мачка од дрво

По трет пат службите на Општина Карпош излегоа во пресрет на молба на граѓаните, и повторно во хумана мисија на спасување маче. Домашното милениче...

Во ноќна контрола во Злокуќани откриено палење на секундарен отпад

Вчеравечер, инспекцијата на Општина Карпош и комуналните инспектори, за време на вонредната контрола во доцните попладневни и ноќни часови во Злокуќани констатираа палење на...

ВМРО ДПМНЕ: Просторијата претесна да ги собере сите на средбата со...

,,Раководството на најбројната партија во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ продолжува со теренските активности и средбите со членството на партијата и граѓаните низ целата држава. Денеска генералниот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com