Таг: касами

Заев и Касами порачуваат од Тетово дека ќе го победат ДУИ...

Се додека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не се реформираат и европеизираат, ќе останат долго време во опозиција, кога ќе се реформираат, тогаш ќе...

Заев: Моноетничкиот концепт во С. Македонија е поразен, ова е победничка...

СДСМ и движењето БЕСА денеска објавија предизборна коалиција и потпишаа обврзувачки договор. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека...

Мицкоски и Касами остварија средба во кафеана

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со генералниот секретар Игор Јанушев остварија средба со претседателот на Движењето БЕСА Биљал Касами и генералниот...

Заев го прифати барањето на Касами и обезбеди двотретинско мнозинство

Владата ја информираше јавноста дека е постигнат договор со кој се надминати разликите околу амндманите и е обезбедено двотретинско мнозинство.

Движењето БЕСА на Касами не го прифаќа името Република Илинденска Македонија

Движењето Беса на Биљал Касами денеска соопшти дека не го прифаќа името Република Илинденска Македонија, како евентуално можно решение на спорот со Грција. - Движењето...

ВИДЕО: Лидерот на Беса Билал Касами безбедно и спокојно евакуиран среде...

Тетовскиот портал ТетоваСот објави видео на кое се гледа дека лидерот на БЕСА, Билал Касами е евакуиран од полицијата преку еден од споредните излези на Собранието...

Касами: Тирана беше парада која се користи како алиби!

Лидерот на Беса Биљал Касами за ЦИВИЛ Медиа објаснува како е создадена контроверзната Платформа на Албанците, кому таа била потребна, кој ги пласирал фотографиите...

Могерини им понудила помош на партиите за разрешување на политичката криза

Завршија средбите на Федерика Могерини со претставниците на парламентарните политички партии во Македонија. Според изјавите на лидерот на ДПА Мендух Тачи и на Беса...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com