Таг: Катар

За фантастични 200 милиони евра Зидан станува селектор на Катар 

Египетскиот бизнисмен Нахиб Савирис соопшти дека поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ќе го преземе националниот фудбалски тим на Катар. Савирис тврди дека...

Шеик од Катар ќе продолжи во Охрид таму кадешто застана Субрата...

  Градоначалникот Јован Стојаноски, денеска имаше средба со Шеикот Јасим Бин Хамад Ал Тани  од Катар кој е заинтересиран за инвестирање во туризмот во Охрид....

Тежок пораз на Србија од Катар

Фудбалската репрезентација на Србија, составена од играчи од Супер лигата, загуби во Доха со 3:0 во пријателски натпревар. Прашањето на победникот беше решен во првите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com