Таг: катица трајковска

Почина новинарката Катица Трајковска Абјаниќ

По тешка, болест, вчера(31 август 2018) почина знаменитата новинарка од областа на културата, Катица Трајковска Абјаниќ Таа целиот свој работен век го помина како новинар...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com