Таг: кафана

Никнува уште поголем објект пред ,,Мавровка“ од изгорениот што сам се...

Пред ТЦ ,,Мавровка“ се гради нов цврст објект со арматура и бетон на местото на ресторанот што неодамнаа изгоре до темел.

Мицкоски: Сега е кристално јасно дека параполициските сили на Заев ме...

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, призна дека седел неколку часа во кафана на ,,Боемска улица“ во внатрешниот дел каде е забрането...

Кривични пријави за угостителскиот објект на ,,Боемска улица“ кој работеше во...

Државниот пазарен инспекторат најави кривични пријави за угостителски објект на „Боемска улица“, којшто примал гости во затворен дел меѓу кои и лидер...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com