Таг: кајмакчалан

Александар Миновски пред кобниот Кајмакчалан ги искачи Мон Блан, Брајтхорн, Титов...

35-годишниот Александар Миновски, кој загина на Кајмакчалан заедно со Калина Велевска, освои многу планински пространства и врвови, не само во Македонија, туку и низ...

Грчката противпожарна служба објави снимка од извлекувањето на загинатите планинари(видео)

Грчката спасувачка екипа на противпожарната служба, на својот твитер профил објави куса снимка од акцијата на извлекување на загинатите македонски планинари. 27 годишната Калина Велевска...

Извлечени телата на двајцата загинати планинари К.В (25) и 35-годишен маж

(MИА) Извлечени се телата на двајцата планинари од Македонија од врвот Кајмакчалан и се симнуваат кон скијачкиот центар кадешто доктори од итната служба ќе...

Двајца млади планинари загинаа на Кајмакчалан

Вчера вечер околу 23 часот и 30 минути, на македонската страна на планината Кајмакчалан загинале двајца планинари, потврдија за А1он од Министерството за внатрешни...

Груевски поддржува институционално поставување паметници

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски не ги одобрува начините на поставување и отстранување спомен плоча на Кајмакчалан и поддржува институционално решавање на овие...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com