Таг: квалификации

Македонија на поправен испит, Австрија мора да падне во Скопје

Македонија и Австрија вечерва од 20-45 часот се среќаваат во квалификациите за ЕП 2020 година. Македонија во...

Видео: Македонија загуби од Романија но се пласира меѓу 32 најдобри...

Романија ја победи Македонија со 65-53 но поради победата на првата средба со 14 разлика нашиот тим се квалфикува за...

Петар Хубчев нов селектор на Бугарија

Фудбалскиот сојуз на Бугарија денес соопшти дека нов селектор на репрезентацијата е Петар Хубчев. Извршниот одбор на бугарскиот фудбалски сојуз едногласно одлучи Хубчев на клупата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com