Таг: квебек

Кој беше главниот boss на Г7 самитот во Квебек?

Фотографија која го обиколи светот и предизвика бројни коментари. Американскиот претседател, Доналд Трамп, седи со скрстени раце како ученик во клупа, а другите најјаки 6...

Убиени шестмина верници во џамија во Квебек

Најмалку 6 верници се убиени , а 8 ранети во напад на џамија во градот Квебек во истоимената провинција во Канада, во текот на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com