Таг: кемниц

Германија на нозе, тревога за тероризам

Полицијата во германската покраина Саксонија интензивно трага по Џабер Ал Бакр, Сириец, роден 1994 година, осомничен за подготвување на бомбашки напад во градот Кемниц...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com