Таг: кензо

Јапонскиот моден дизајнер КЕНЗО Такада почина на 81 година од Ковид...

Јапонскиот дизајнер Кензо Такада познат по создавањето на меѓународната луксузна модна куќа KENZO, почина во Париз во неделата поради компликации поврзани со...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com