Таг: Кери

Почина Деби Рејнолдс, ден по смртта на ќерката Кери Фишер

Легендарната холивудска глумица Деби Рејнолдс, почина на 84 годишна возраст, еден ден по смртта на нејзината ќерка глумицата Кери Фишер. Тод Фишер, син на Деби...

Кери: Русија и Сирија тероризираат цивили

Американскиот државен секретар Џон Кери изјави денес дека Русија и Сирија мораат да се соочат со истрага за воени злосторства поради напад врз сириски...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com