Таг: киев

Руската православна црква го прекинува дијалогот со Вселенската патријаршија

Врвот на Руската православна црква соопшти дека на соборот одржан денеска во  Минск е донесена одлука да се прекине натамошната соработка со Вселенската патријаршија,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com