Таг: ким јонг јанг

Нов претседател на Интерпол е Јужнокореанецот Ким Џонг Jанг

Заврши битката за нов претседател на меѓународната безбедносна организација-Интерпол. Нов претседател е Ким Џонг Jанг од Јужна Кореја. Неколку дена во Дубаи, кде се одржуваше годишната...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com