Таг: киргистан

Се урна турски товарен авион врз станбен блок во Киргистан

Најмалку 37 луѓе од кои 4 членови на екипажот на еден турски товарен авион загинаа откако тој се урна во населено место блиску главниот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com