Таг: китаровиќ

Претседателите на Хрватска и на Словенија повикаа да гласаме ЗА на...

  Со видео обраќање, претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ и изрази поддршка на Република Македонија за успешен референдум, во кој граѓаните на 30-ти септември ќе...

Заев и Димитров се сликаа со Грабар-Китаровиќ и ѝ ја честитаа...

На маргините на Самитот на НАТО во Брисел, дел од присутните заедно го гледаа натпреварот меѓу Хрватска и Англија на Светското првенство, а потоа...

Хрватската претседателка Китаровиќ направи селфи со камила

Фотографијата  на која се гледа како хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ прави селфи со камила, стана хит на социјалните мрежи во Хрватска, а потоа...

Хрватската Претседателка го бркаше американскиот Претседател низ седиштето на НАТО(видео)

Американскиот Претседател Доналд Трамп успеа да го сврти сето внимание врз себе на самитот на НАТО во неговото ново седиште во Брисел. По бруталното...

Хрватската Претседателка се качи на бина да го собере аплаузот за...

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ не престанува да ја изненадува јавноста пошироко во регионот со своите изјави и постапки. На крајот од премиерната изведба...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com