Таг: клер холинворт

Почина британската новинарка што ја објави веста за Втора светска војна

Клер Холингворт, која  прва ја објави веста дека започнача Втората светска војна, починала на 105 годишна возраст во Хонгконг Други светски рат. Дописничката на  Дејли...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com