Таг: Клинтон

Трамп ги игнорираше Клинтонови на комеморацијата за Џорџ Буш(видео)

Пристигнувањето на американскиот претседател Доналд Трамп на погребната служба за претседателот Џорџ Х.В. Буш, се чини  го расипа расположението меѓу сопружниците Обама и Клинтон,...

Анкети: Клинтон е во предност пред Трамп

Кандидатот на Демократската партија за претседател на САД, Хилари Клинтон, во анкетите и понатаму е во блага предност во однос на републиканскиот противник Доналд...

Обама: Ако ме сакате, гласајте за Хилари Клинтон

Една недела пред претседателските избори во САД, предизборната кампања го достигнува врвот, а актуелниот претседател Барак Обама активно настојува да обезбеди поддршка од избирачите...

Неколку денови пред гласање, ФБИ најавува нова истрага за Клинтон

Во писмо до клучни републикански конгресни лидери, директорот на ФБИ Џејмс Коми ги информира дека агенцијата дознала за електронски пораки на демократскиот кандидат за...

Клинтон ја зголеми предноста пред Трамп

Според најновите анкети, Хилари Клинтон има поголема  доверба кај американците од  Доналд Трамп дури за 12 проценти. Но, сепак, во Изборниот штаб на Трамп...

Последно тв соочување пред изборите

Демократката Хилари Клинтон и републиканецот Доналд Трамп во ударен вечерен термин, ќе ги соочат своите ставови на третата и последна претседателска дебата што ќе...

Тешки зборови на втората ТВ дебата

Тешки зборови и обвинувања паднаа на втората телевизиска дебата меѓу претседателските кандидати Хилари Клинтон и Доналд Трамп. На почеток Клинтон веднаш го нападнa Трамп за...

Трамп имитирајќи ја, и се потсмева на Хилари

,,Таа не може да помине ниту пет метри до својот автомобил,, -рече републиканскиот кандидат Доналд Трамп на последниот предизборен митинг одржан во Пелсилванија. Демократскиот кандидат...

ТВ дебатата Клинтон – Трамп ја гледаа над 100 милиони гледачи

Повеќе од сто милиони гледачи го следеа првиот телевизиски дуел меѓу претседателските кандидати Хилари Клинтон и Доналд Трамп. Ова е рекордна гледаност воопшто на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com