Таг: коалициски договор

Џафери на чело на Собрание, Пржинска влада се укинува, кадар на...

Зоран заев ќе биде премиер 4 години, а кадар на ДУИ би требало да биде на Владата 100 дена пред избори.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com