Таг: ковачевски

Ковачевски: Битола победува! Наташа Петровска 10.141 : 6.005 за Илиоски

Битола победува!!! Од обработени 52 ИМ, 10141 за Наташа Петровска, а 6005 за Илиоски. Газењееее!!!-папиша на својот ФБ профил пратеникот и претседател на ОО на...

Зошто приватниот авион на Самсоненко речиси секојдневно леташе на релација Скопје-Подгорица?

,,Самсоненко  со жалопојки најави дека ќе ги напушти Вардар и Македонија. Наводно, разочаран е од јавноста за критиките кон него за цената на картите...

Ковачевски:Врв на лицемерие е ВМРО ДПМНЕ да зборува за Копанки(видео)

,,Во 2013 година кога се запали планинарскиот дом Копанки, градоначалникот на Битола Владимир Талевски и мнозинството од ВМРО ДПМНЕ го одбија нашето барање да...

Пријателот на Мијалков Борче Марковски за ископ на јаловина досега инкасирал...

  Додека Груевски смислува сценарија и работи на поделба на граѓаните, склучен е нов договор за ископ на јаглен и јаловина со РЕК „Битола“ во...

Пратеникот Ковачевски од СДСМ побара друг да го преземе претседавањето со...

,,Вие сте колега Велјановски главната и основна причина 5 дена граѓаните на Р.Македонија во оваа просторија, во храмот на демократијата, во Собранието на Р.Македонија...

Нов интервентен увоз на струја со 600 насто поскапа цена од...

  Пратеникот на СДСМ од Битола Васко Ковачевски објави дека е објавен нов тендер за интервентен узвоз на струја. Распишан е нов тендер за интервентен увоз...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com