Таг: ковачев

Бугарскиот европратеник Ковачев и ГЕРБ на Борисов без поддршка за Силјановска

,,Во рамките на Политичкото собрание на ЕПП во Брисел, се сретнав со кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Република Северна Македонија, ...

Бугарскиот европратеник Ковачев продолжува со мисијата за бугаризирање на македонското малцинство...

Пред десетина денови, поточно на  29 мај 2017 година, бугарска делегација во состав Андреј Ковачев, европратеник, Росен Плевнелиев, поранешен Претседател на Бугарија, и Милен...

ВМРО ДПМНЕ одговори на писмото на европратениците Брок и Ковачев

Во однос на писмото, јасно сакаме да укажеме дека е упатено на погрешна адреса-се вели во реакцијата на ВМРО ДПМНЕ како одговор на писмото...

Европските федералисти бараат од Груевски да престанат нападите од Чилиманов

Со наслов: „Алармантни активности на организацијата СОС – Стоп Операција Сорос кон Млади европски федералисти во  Република Македонија Унијата на европски федералисти упатија отворено...

Бугарија атакува на македонското малцинство во Албанија

Додека политичките партии во Македонија се занимаваат со себеси, а дипломатијата практично е мртва, не функционира, во голем дел и не е дорасната на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com