Таг: ковид пасош

Мицотакис барa ковид пасош за вакцинираните за патување низ светот

Грчкиот премиер, Киријакос Мицотакис, побара од своите колеги во ЕУ да се направи заеднички сертификат за вакцинираните граѓани од Ковид 19.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com