Таг: ковид позитивни

Досега се направени 100.940 тестирања на Ковид 19 од кои 10.617...

Досега во земјата се направени вкупно 100.940 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани од почетокот на...

Од 991 тестирани 136 позитивни на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 991 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 46-Куманово...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com