Таг: ковид протоколи

Ски-центрите ќе работат според ковид протоколи

Владата го прифати мислењето на Комисијата за заразни болести дека скијачките центри може да работат согласно соодветен протокол со пропишани превентивни мерки...

Еден од најгласните противници на ЛГБТ заедницата во Унгарија присуствувал на...

Унгарскиот европратеник Јозеф Жајер, кој доаѓа од ултрадесничарска политичка партија блиска до партијата на Виктор Орбан, утрината е уапсен откако се обидел...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com