Таг: ковид центри

Во ковид центрите низ државата има слободни болнички кревети

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 818 пациенти позитивни и суспектни...

Се намалува притисокот врз ковид центрите во државата

Министерот за здравство, Венко Филипче, оствари средба со директорите на ковид центрите во Скопје. ,,Состојбата по болниците се стабилизира,...

30 лекари специјализанти ќе се вклучат за помош во ковид центрите

Министерот за здравство, Венко Филипче, објави дека млади лекари специјализанти, по сопствено барање и волја, ќе се вклучат да помогнат во справување...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com