Таг: ковид

Се намалува бројката на активни случаи од Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 918 тестирања, а регистрирани се 104 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 53-Куманово...

Новите случаи на Ковид 19 во Словенија увезени од Хрватска

Повеќе од половина од 300 регистрирани случаи на корона вирус во последниот месец во Словенија се увезени од Хрватска, објави Нациналниот...

Охрид мака мачи со невоспитани и пијани гости

Празни шишиња, расфрлано ѓубре насекаде, уништено зеленило е секојдневната слика во Охрид летово кое е одморска дестинација за Македонците во време на...

Епидемијата е под контрола

Министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека епидемијата од КОВИД 19 е под контрола. ,,Репродуктивниот број (R0) е помал...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com