Таг: ковид19

Филипче: Градинките се безбедни и тие не се преносители на корона...

Само 9 деца во целата земја кои посетувале градинка од отворањето на градинките на 9 септември биле позитивни на коронавирусот, со лесна...

Тројца пациенти на 51, 59 и 60 години починаа од КОВИД...

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациентка од Куманово (60г), хоспитализирана на клиниката од 27 април. Во ГОБ „8...

Тројца починати и 20 нови заразени од КОВИД 19 од 309...

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти. - Скопје 12- Прилеп 7- Тетово 3- Кавадарци 1- Пехчево...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com