Таг: ковид19

Од 700 тестирани 83 се позитивни на Ковид 19, починаа 11...

Во последните 24 часа се направени 700 тестирања, а регистрирани се 83 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 44-Куманово...

Благ пад на заразените, зголемување на починатите од Ковид 19

Денеска се регистрирани помалку заразени во односс на изминатите денови, но најмногу починати од почетокот на епидемијата. Министерството за...

Филипче: Градинките се безбедни и тие не се преносители на корона...

Само 9 деца во целата земја кои посетувале градинка од отворањето на градинките на 9 септември биле позитивни на коронавирусот, со лесна...

Тројца пациенти на 51, 59 и 60 години починаа од КОВИД...

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациентка од Куманово (60г), хоспитализирана на клиниката од 27 април. Во ГОБ „8...

Тројца починати и 20 нови заразени од КОВИД 19 од 309...

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти. - Скопје 12- Прилеп 7- Тетово 3- Кавадарци 1- Пехчево...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com