Таг: кожа

Близначки со различна боја на кожата

Близначките од Бирмингем, Мили и Марша, се редок феномен во светот. Тие на 11 години имаат различна боја на кожата, иако биле родени со...

Храна за убава кожа

Дали знаете дека внесувањето на нездрава храна не само што влијае на здравјето,туку и на изгледот на вашата кожа.Промената на кожата е еден од...

Вашата кожа не сака благо

Претераното користење слатки, посебно шеќер, може да влијаат многу лошо на вашата кожа. Таа ќе изгледа уморно, нездраво и без сјај, а ќе се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com