Таг: колапс

Здравствен колапс во Нови Пазар, преполни болници и секојдневен раст на...

Откако беа олабавени рестриктивните мерки и претходните слави за рамазанските празници, во Нови Пазар има експлозија на заразени од корона вирус.

18 лица се повредени по уривањето на монтажни трибини за време...

  Дури 18 лица се повредни за време на интервјуто на фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста во едно импровизирано студио на отворено. Имено, додека шпанскиот фудбалер...

Белградскиот градоначалник се фати за лопата на колабираните сообраќајници

Б92 јавува дека Белград се наоѓа пред целосен сообраќаен колапс по ноќешните врнежи од снег. Белградскиот градоначалник утрината за српските медиуми изјави дека како...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com