Таг: колинда

Хрватската претседателка се најде на удар на карневалските шегобијци(видео)

Изминатиот период во приморските хрватски градови се одржаа повеќе пролетни карневали, на кои имаше разни хумористично-сатирични перформанси, но и ,,шеги“ кои ги...

Хрватската претседателка го осуди нападот врз српските ватерполисти во Сплит(видео)

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, доцна синоќа на својот Твитер налог, го осуди хулиганството на неколку сплиќани врз ватерполистите на Црвена Ѕвезда,...

Вулин: Единствен критериум да бидете браќа со Хрватска е да сте...

Српскиот министер за одбрана, Александра Вулин, ја критикуваше хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, која неодамна во албанскиот Парламент даде скандалозна изјава. Таа ги нарече...

Колинда во прегратка со словенечкиот претседател Пахор

,,Објем“. Ова е единствениот збор како коментар за фотографијата што словенечкиот претседател Борут Пахор ја објави на својот Твитер налог по неофицијалната средба со...

Јосиповиќ: Колинда со своето однесување на Мундијалот ја помина границата на...

Поранешниот хрватски претседател, Иво Јосиповиќ, на барање на порталот Индекс.хр, го коментираше однесувањето на претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, на Светското фудбалско првенство...

Колинда им ја одзеде славата на хрватските фудбалери(видео)

За претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, вчера во светските медиуми се пишувало 25 проценти повеќе, отколку за најдобриот фудбалер на Мундијалот, Лука Модриќ...

Колинда Грабар Китаровиќ навива за Ѓоковиќ и му посака финале на...

Хрватската претседателка , која стана медиумска атракција со нејзините емотивни пораки и навивање за хрватската фудбалска репрезентација, овојпат е во центарот на регионалната јавност...

Хрватската Претседателка на лажен твитер налог на црногорскиот Претседател му честиташе...

Хрватската Претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, во духот на модерната ера на комуникации, упати честитка до црногорскиот Претседател Филип Вујановиќ по повод приемот на Црна...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com