Таг: Колумбија

Демонстранти ја урнаа статуата на Кристофер Колумбо во градот што го...

Демонстрантите во САД својот бес го насочија кон спомениците и обележјата од колонијалниот период. Во Колумбија, градот што го...

Србин настрада во Колумбија играјќи руски рулет

Дејан Станимировиќ(45), настрадал од куршум во пиштолот кој им служел како играчка, на први април, играјќи руски рулет со група колумбиски припадници...

Колумбиските фудбалери Урибе и Бака добија смртни закани по промашените пенали...

Веднаш по завршувањето на последниот натпревар од осминафиналето на Мундијалот во кој Англија ја совлада Колумбија на пенали, почнаа закани по животот на колумбиските...

Брачен пар научници за блатни екосистеми, депортирани од Македонија заради ,,неуредни...

Скандалозна неспособност за извршување работни задачи на Министерствата за внатрешни и за надворешни работи. Непосредно пред научната конференција на Society of Wetland Scientists , за блатни...

Граѓаните бараат подобар договор со Фарк

Ден по неуспешниот референдум, во Колумбија станува јасно дека пораката на граѓаните е дека власта мора да направи нов мировен договор со Фарк,...

Папата ќе ја посети Колумбија

Колумбискиот претседател Хуан мануел Сантос изјави дека поглаварот на Римокатоличката црква на почетокот на идната година ќе биде во четиридневна посета на Колумбија. Папата Фрањо...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com