Таг: комисија за заразни болести

Средношколците сакаат во училиште, но не наидоа на разбирање кај возрасните

Министерот за здравство, Венко Филипче, информира дека претставниците на Сојузот на средношколци имале можност да присуствуваат на состанок на...

Се предлага ковид тест за граѓаните од Србија, Црна Гора, Косово...

Комисијата за заразни болести утрово одржа состанок на кој донесе одлука да достави предлог до Владата на Република Северна Македонија од утре...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com