Таг: компанија

Компанија од Македонија селектирана меѓу 30 најиновативни технолошки компании во Југоисточна...

Компанија од Македонија селектирана меѓу 30-те најиновативни технолошки компании во Југоисточна Европа Македонската компанијата Elevate Global, која работи на проекти поврзани...

СДСМ: Антизападниот пион Мицкоски е поврзан со криминалите на Груевски

,,Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски. Но, поврзаноста со криминалите Никола Груевски излегуваат на виделина,...

Рускa и италијанскa компаниja сакаат да воведат места за стоење во...

Руската нискобуџетска авиокомпанија "Победа" размислува да воведе места за стоење во своите авиони, соопштија од компанијата. - Размислуваме да ја преуредиме патничката кабина се со цел да...

„Ер Франс“ ќе отвори нискобуџетска компанија

Француската авиокомпанија „Ер Франс“ соопшти  дека има намереа да отвори нова нискобуџетска компанија за да биде поконкурентна на пазарот со компаниите од Блискиот исток...

Волво враќа на поправка 127.000 автомобили

Шведската автомобилска компанија ќе ги повика сопствениците на 127 илјади возила ширум светот да ги донесат на поправка заради фабричка грешка. Повикот се однесува...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com